Czas pracy kierowcy. Ewidencja czasu pracy kierowców. Tacho, tarczki. Odczyt kart kierowców i tachografów cyfrowych. Raport ITD.

Polityka jakości
ISO-9001-2008
Wizja Firmy
Urząd miar

Służby

Tachospeed, to obecnie jeden z najpopularniejszych w Europie programów do odczytu i interpretacji czasów jazdy, pracy innej, gotowości oraz postoju z wykresówek tachografu analogowego, kart kierowców oraz tachografu cyfrowego (również danych z GPS). Algorytmy analizujące przekroczenia czasu pracy kierowców, bazujące na Rozporządzeniu 561/2006 oraz Umowie międzynarodowej AETR, odpowiadają większości funkcjonujących w Europie taryfikatorów. Dzięki temu ilość służb kontrolnych, użytkujących oprogramowanie Tachospeed, z roku na rok zwiększa się.

Tachospeed w Europie

W latach 2008-2011 wyposażyliśmy polskie Izby Celne w oprogramowanie dla ponad 150 stanowisk, a Komendy Wojewódzkie Policji i Oddziały Straży Granicznej oraz Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego w ponad 200. Współpraca z polskimi służbami kontrolującymi zaowocowała m.in. cyklicznymi działaniami śląskiej policji pod kryptonimem TACHOSPEED, podczas których kontrolowano samochody ciężarowe, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

 

źródło: http://slaska.policja.gov.pl/

Niezawodność naszego oprogramowania zdobywa coraz większe uznanie również zagranicą. W 2010 rozpoczęliśmy współpracę z chorwackim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych (Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske), co zaowocowało wyposażeniem służb chorwackich w Tachospeed dla ponad 200 stanowisk. Nieco później marka Tachospeed stała się na Bałkanach synonimem jakości i niezawodności, co w krótkim czasie przełożyło się na sprzedaż ponad 100 licencji w Bośni i Hercegowinie (Ministarstvo komunikacija i transporta/ prometa BiH), na Ukrainie (Ukrtransinspekcja/Управление Укртрансинспекции в Волынской области) oraz w Serbii (Ministarstvo Unutrašnjih Poslova). Dotarliśmy nawet do Azerbejdżanu, w którym od 2012 roku tamtejsza inspekcja transportu drogowego (Azeri Inspection of Road Transport) korzysta właśnie z oprogramowania Tachospeed.

Naszym najnowszym sukcesem jest dostawa urządzeń i oprogramowania dla greckiego Urzędu ds. Inspekcji Pracy (SEPE), będącym organem tamtejszego Ministerstwa Pracy. Zmodyfikowane i dostosowane oprogramowanie będzie wspomagać pracę przeszło 300 inspektorów na terenie całej Grecji.

Konsekwentne działania i dynamiczny rozwój marki na rynku europejskim sprawiły, że na chwilę obecną program Tachospeed występuje już w 22 wersjach językowych.