Czas pracy kierowcy. Ewidencja czasu pracy kierowców. Tacho, tarczki. Odczyt kart kierowców i tachografów cyfrowych. Raport ITD.

Polityka jakości
ISO-9001-2008
Wizja Firmy
Urząd miar

Pytania i odpowiedzi

Brak polskich znaków diakrytycznych w raportach generowanych przez program Tachospeed

Publikacja: Październik 25, 2012

Zdarza się, że w raportach zapisanych do formatu PDF nie pojawiają się polskie znaki diakrytyczne, mimo że są one widoczne w podglądzie raportu, co obrazują zrzuty ekranu z programu:

Rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie programu doPDF – konwertera do formatu PDF, który jest bezpłatnym programem, zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Więcej informacji na tematdoPDF można znaleźć na stronie producenta: www.dopdf.com/pl/

Po zainstalowaniu programu możliwe jest generowanie raportów z polskimi znakami diakrytycznymi. Ponadto wielkość plików wygenerowanych za pomocą doPDF jest znacznie mniejsza, niż tych wygenerowanych bezpośrednio przez program Tachospeed.

Instrukcja postępowania przy generowaniu raportów z wykorzystaniem programu doPDF

  • aby zapisać raport w formacie PDF, należy kliknąć w ikonę drukarki w oknie podglądu raportu (zobacz zrzut ekranu: podgląd raportu – raport kontrolny inspekcji drogowej);
  • w oknie wyboru drukarki należy wybrać drukarkę doPDF (zobacz zrzut ekranu: doPDF – drukowanie) i kliknąć przycisk OK;
  • w oknie ustawień zapisu pliku PDF należy wskazać miejsce, w którym ma być zapisany dokument PDF(zobacz zrzut ekranu: doPDF – zapisz plik PDF) i kliknąć przycisk OK; nie trzeba zaznaczać opcji Zawsze używaj tego folderu oraz Osadź czcionki – ich zaznaczenie jest opcjonalne (chyba że dokument ma być otwierany na innych komputerach, wtedy można osadzić użyte czcionki, żeby mieć pewność, że dokument poprawnie się wyświetli).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *