Czas pracy kierowcy. Ewidencja czasu pracy kierowców. Tacho, tarczki. Odczyt kart kierowców i tachografów cyfrowych. Raport ITD.

Polityka jakości
ISO-9001-2008
Wizja Firmy
Urząd miar

Aktualności

Równa płaca za tę samą pracę. Przepisy o pracownikach delegowanych uchwalone.

Publikacja: Maj 30, 2018

Parlament Europejski wczoraj (29 maja 2018r.) zaktualizował przepisy dyrektywy o delegowaniu pracowników. Aktualizacja przepisów została przyjęta 456 głosami do 147, przy 49 wstrzymujących się od głosu.

Zgodnie z nowymi przepisami wynagrodzenie pracowników delegowanych do pracy w innym państwie Unii Europejskiej, będzie równe wynagrodzeniu za taką samą pracę w danym kraju. Zatem zostaje wprowadzona w życie zasada równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu.

Wprowadzona aktualizacja przepisów ma na celu uczciwą konkurencję oraz ochronę delegowanych pracowników. Zatem wszystkie zasady wynagradzania wraz z regulacjami z układów zbiorowych obowiązujące w danym kraju przyjmującym mają mieć zastosowanie do pracowników delegowanych. Ponadto delegowanie będzie mogło trwać maksymalnie do 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 6 miesięcy.
Dyrektywa będzie obowiązywać od momentu wejścia w życie Pakietu mobilności. Do tego czasu obowiązują regulacje obecnej dyrektywy z 1996 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *