Czas pracy kierowcy. Ewidencja czasu pracy kierowców. Tacho, tarczki. Odczyt kart kierowców i tachografów cyfrowych. Raport ITD.

Polityka jakości
ISO-9001-2008
Wizja Firmy
Urząd miar

Aktualności

Dobre wieści dla polskich przewoźników

Publikacja: Czerwiec 6, 2018

Komisja Transportu i Turystyki (TRAN) Parlamentu Europejskiego 4 czerwca 2018r. opowiedziała się podczas głosowania w zakresie obejmującym Pakiet Mobilności, za wyłączeniem operacji transportu międzynarodowego oraz tranzytu z dyrektywy o pracownikach delegowanych (PWD). Komisja przyjęła raport wyłączający powyższe operacje stosunkiem 27 głosów za do 21 głosów przeciw.

To dobra informacja dla polskich przewoźników. Zgodnie z przyjętą poprawką i uzyskanym kompromisem, przepisy o delegowaniu mają być stosowane jedynie w przypadku przewozów kabotażowych oraz przewozów w ramach transportu kombinowanego. 

To pozytywny sygnał przed głosowaniem plenarnym w Parlamencie Europejskim, który zgodnie z procedurą legislacyjną będzie miał kluczowe znaczenie dla sprawy. Dopiero po zatwierdzeniu przepisów przez PE oraz uzyskaniu porozumienia w Trilogach, światło dzienne ujrzy ostateczny kształt przepisów.

Podczas głosowania przyjęto również kompromis dotyczący kabotażu wydłużający czas wykonywania operacji kabotażowych z 5 dni do 7 dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *